Hojivá síla bylin

VÍTE, CO BY UDĚLAL VLK, KDYBY POTKAL KARKULKU O SVATOJÁNSKÉM VEČERU LESE?

Zdvořile by si od ní půjčil košíček a šel by trhat devatero kvítí. Protože hojivá síla bylin dělá dobře nejen lidem, ale i zvířatům. Také vašim domácím mazlíčkům budou sušené bylinky v misce chutnat. A vůbec pro ně nemusíte špacírovat do lesa. Voňavé kompozice prospěšné pro zdraví vašeho psa, kočky nebo morčete najdete nově v e-shopu Ecopets.

Zvířecí mazlíčky nejčastěji trápí různá zánětlivá onemocnění, zažívací potíže, citlivými orgány jsou játra a ledviny.

Nezbytností je pravidelné odčervení od vnitřních parazitů.

Všechny tyto neduhy lze i u zvířat řešit přírodní cestou bez použití chemických produktů.

 

Jak to funguje?

Pět bylinných směsí pro zdraví vašeho zvířete.

Každá bylinná směs obsahuje několik druhů tradičních léčivek, které jsou známy svými blahodárnými účinky na konkrétní zdravotní potíže. Kompozice byly namíchány ve spolupráci s veterinární lékařkou. Doporučené dávkování respektuje bezpečnou normu užití bylin pro zvířata.

Které bylinky pro zdraví potřebuje váš domácí mazíček?

Ecopets Energie Bylinná směs pro játra: podporuje správnou činnost jater, pomáhá tělu zpracovat nežádoucí toxiny. Směs obsahuje ostropestřec, vachtu trojlistou, kořen pampelišky, třezalku a jeřáb.

Ecopets Parazit Plus: látky, především hořčiny obsažené v bylinkách vyhánějí parazity a podporují vnitřní rovnováhu organismu. Směs obsahuje pelyněk černobýl, tymián, kopřivu, kořen hořce, kořen a list pampelišky.

Ecopets Pohlazení(bylinná směs pro trávení) dobře fungující trávení je základem zdraví, organismus dokáže přes zdravá střeva vstřebávat všechny důležité živiny z potravy. Směs obsahuje: květ heřmánku, meduňku, mátu, plod fenyklu.

Ecopets Přítomnost: (bylinná směs na zánět univerzální) posiluje imunitu, obranyschopnost a odolnost těla, pomáhá bránit vzniku zánětlivých procesů. Směs obsahuje řebříček květ, šípek, divizna, šalvěj list, plod fenyklu

Ecopets Rovnováha(bylinná směs pro ledviny) Problémy s vylučováním a ledvinami trápí především kočky a zvířecí seniory. Posilující směs obsahuje nať přesličky rolní, pampelišku kořen, květ heřmánku, list kopřivy, plod šípku.

 

Jak se bylinky pro zvířata používají?

Bylinná kúra Ecopets se přidává do krmení 1x až 2x denně po dobu 14 dnů. Dávkování závisí na hmotnosti zvířete, obvykle do misky nasypete 1 – 3 malé lžičky. Po dvou týdnech užívání dejte 14 dní pauzu a pak kúru znova zopakujte. Takto můžete postupovat celoročně.

Mazlíčkům, kterým šmakuje barf (syrová strava), přidejte bylinky přímo do krmení.

Pokud krmíte granulemi, můžete připravit bylinný odvar. Jak na to? Doporučenou dávku bylinek přelijte vodou o teplotě 80 stupňů a nechte vyluhovat 10 minut. Připraveným „čajem“ zalijte nachystanou porci granulí.

 

Opravdu to funguje?

O léčivé síle bylinek pro zvířata jsme se přesvědčili u nás doma na vlastní kůži – tedy chlupy. Bylinná kúra pomohla dostat z vážného stavu naši fenku Katku. Jak jsme bojovali s nemocí do úspěšného vyléčení si můžete přečíst tady.

 

Kde bylinné směsi seženu?

Máte vybráno? Pro doporučené bylinky nemusíte do lesa ani na louku. I košíček vám půjčíme. Vy si do něj jen naskládejte bylinky, které vaše domácí zvíře právě teď nejvíce potřebuje. Vybírejte tady.

 Za foto děkuji skvělé Dominika Kylíšková.