Pečeme vánoční cukroví pro pejsky a kočičky

Tipy na zdravé a chutné cukroví pro pejsky i kočičky na vánoce

 

Každý rok pečeme domácí vánoční cukroví. Rodina miluje vanilkové rohlíčky, nebo kokosky, vždy oblíbené linecké cukroví. Před pár lety jsem jen tak, když jsem měla prostor, upekla pro pejsky sušenky.

A když jsem na vánoce pekla cukroví pro nás, často jsem neměla prostor ještě upéct mňamky i pro pejsky. A jednou, když jsem dělala pro nás raw cukroví, tak mi došlo, že tohle je přece výborná a zdravá mňamka i pro pejsky!

Pro vás, kteří nemáte tolik času, vám dávám rychlý recept na zdravé mlsání, které nemusí být jenom o Vánocích:

 

Pár druhů pro vaše mlsné miláčky:

 

Linecké trochu jinak (můžete ho papat i vy)

 • sušené meruňky (cca 100 g)
 • vlašské ořechy (cca 150 g)
 • lněné semínko (cca 30 g)
 • trošku skořice pro vůni (tak štipku lžičky)

Najemno rozemelte ořechy a lněné semínko. Meruňky (nejlépe nesiřené) s vodou pořádně rozmixujte. Obě hmoty spolu propojte. Teď již máte těsto, ze kterého můžete buď vykrajovat různé formy, nebo jako já, dělejte kuličky a ještě je případně obalte v kokosu. :)

 

Kokosové rohlíčky

 • 250 g kokosu
 • 150 vlašských ořechu
 • můžete přidat trošičku vanilkového lusku

Pořádně rozmixujte kokos i vlašáky. Z obou vypracujete těsto. Z něj pak hezky tvarujte rohlíčky (ano bude se drolit, můžete trošku přidat kokosového tuku). Já rohlíčky pak dávám zamrazit na minimálně hodinu. Ale můžete je dát sušit na 18 hodin do sušičky na 42 stupňů. Případně na horkovzduch do trouby na co nejmíň stupňů na pár hodin.

 

Masové sušenky (aby i kočičky měly radost)

 • cca 350 g jemně namletého masa dle libosti (já používám mix svaloviny a jater)
 • hrnek a víc (kdybych potřebovala pak podsypat u těsta na vykrajování) ovesných nebo žitných vloček
 • vajíčko
 • můžete přidat bylinky, nebo česnek, jak máte náladu

Pořádně rozemelte maso na jemnou hmotu. Rozmixujte si ovesné vločky (případně klidně použijte rýžovou mouku) a vše propojte s vajíčkem.

Nechte na chvíli hmotu propojenou v lednici.

Vyndejte těsto z lednice, podsypte si vál ovesnými vločkami a rukama (když jste frajeři tak i válečkem) rozválejte těsto na cca 0,7 cm. Vykrajujte různé tvary, nám se osvědčily kolečka. Ale jistě šikovné a tvořivé bytosti zvládnou i jiné tvary :D

Vše poukládejte na pekáč a do vyhřáté trouby na 170 stupňů dejte péct na cca 20 minut. Každá trouba je jiná, tak to průběžně kontrolujte. Sušenky uchovávám v dóze v lednici. Nevydrží dlouho. :)

 

Když již není prostor k pečení, vyřeste to jinak:

A abychom se necítili jako lúzři, když nepečeme svým miláčkům, tak tady mám par tipů na fajnové laskominy, které miluje i náš kocour a o fenkách asi nemusíme pochybovat. :D

Nejlepší jsou sušená masa jako muflon, jelen, kuřecí prso, nebo vepřík. A rozhodně nepohrdnou ani šprotami, nebo treskou. Já osobně holkám velmi ráda dávám dršťky, protože nejsou tak smradlavé jako ty syrové. Takže vlastně v tom mám 2v1, mají pochoutku na dlouho a taky vyvážené krmení. :)

 

Přeji krásné a veselé pečení a užívejte si čas s miláčky. Krásné Vánoce a dobrou chuť přeji.

Katka <3

  

Ecopets| Pečeme vánoční cukroví pro pejsky a kočičky