Proč na klíšťata přírodně

Proč na klíšťata přírodně?

Protože proč nevyužít dary přírody na léčení, na prevenci a taky na zničení škůdců?

Tak jako nepoužíváme na naší ekozahradě žádnou chemii a vystačíme si díky bylinkám, minerálům i pomocí mydlice, nebo mýdlových ořechů, od škůdců. Tak nám Matka Zem dává i bylinky a květy na klíšťata, a tyto bylinky a květy můžeme použít na sebe i své blízké.

Mnoho lidí neví, protože se za poslední roky vytratily příruční letáky z chemických antiparazitik, že když pejskovi nebo kočičce dáte antiparazitní obojek nasáknutý chemií, nesmíte se chlupáče dotýkat minimálně měsíc. Když si své zvířátko přece jen dovolíte pohladit, musíte si okamžitě umýt ruce, aby jste si náhodou nezpůsobili zažívací problémy, nebo alergie.

 

Děti a konvenční antiparazitika

To vše platí samozřejmě i pro malé děti. Chemické antiparazitika jsou účinné od vybalení na zvířeti rok. Není u nich problém ani setkání se s vodou. Co taky je ukazatel toho, že to s přírodními zdrojmi nemá nic společného. 

Často zvířátka a lidi, které se jich dotýkají, trpí různymi alergickými reakcemi, jako je svědění, zčervenání kůže, výpadání srsti u pejsků a kočiček, zčervenání okolí očí, případně i uší. Často jsou našimi zákazníky pejsci s problémami jater, protože chemický postřik na obojcích se dostane skrz kůži do krevního oběhu. Malé děti si často po styku s pejskem, nebo kočičkou strkají ruce do pusy, případně se dotýkají hraček, což je nebezpečné.

 

Složení chemických antiparazitik

Antiparazitika v sobě skrývají složení jako flumethrin a atropin sulfate, které jako léčivá jsou v malém množství nápomocné. Ale kdo z nás by si aplikoval léky 24 hod denně po dobu minimálně půl roka?

Zvířátka jsou, podobně jako děti, velice citlivé i na silnější dávky bylin. Je nutno velice opatrně aplikovat nejen léky, ale i bylinky.

Proto nejsme zástanci toho, aby se na zvířata dávala dennodenně chemie, léky, když to není nutné. Samozřejmě, když léčíte těžce nemocné zvířátko a bylinky již bohužel nepomáhají, uchýlíme se k pomoci skvělých veterinářů, kteří zvířátkám pomůžou.

Proti klíšťatům a blechám se skutečně dá účinně bojovat i za pomoci éterických olejů, které jednak hezky voní a za druhé jsou neškodné k Vám a k Vašim miláčkům. Naše přírodní odpudzování blech, klíšťat a svilušek neobsahuje žádné ftaláty, parabeny a ani PVC :D

Ve skleněné lahviččce Séra proti klíšťatům a blechám naleznete jenom přírodní a voňavý poklad.

Nevýhodou přírodních antiparazitik je, že je nutné být ze začátku pečlivý a aplikovat je denně. Po tom, co si kůže a tělo chlupáče navykne na vůni, stačí aplikovat 2 x týdně.

Výhodou ale je, že šetříte nejen zdraví svého pejska, Vás, ale hlavně, že svým přesvědčením šetříte přírodu.

Katka

PS: za foto děkujeme naší zákaznici Ellie: instagram: Ellie_dog_cz

 

antiparazitika 1Antiparazitika 2

 Antiparazitika 2