Zdravé mlsání

Proč dávat zdravé pamlsky a jaké jsou ty zdravé?

Pamlsky u pejsků i kočiček jsou velmi oblíbené. Zpříjemní jim den a jsou ujištěni, že jsou milovány :D
I když mám pocit, alespoň u nás, že jsme tu jen pro to, abychom je hladili a dávali mňamky, včetně jídla :D

Před mnoha lety, v době kamenné (ano je mi nejméně 100 let), jsem svému pejskovi – labradorovi, dávala kostičky z bůvolí kůže, v žádném případě syrové kosti, protože každy v okolí říkal, že jsou hodně škodlivé a i veterinář mi tvrdil, že si tím pejska zabiju.

V krátkosti – přestala jsem používat mozek. :P

Po pár letech, když se nám narodilo dítě, mi svitlo. Začala jsem mimo přírodních produktů, které jsem si vyrábela sama, protože nebyli moc k dostání, uvědomovat tu hloupost, cpát do zvířat upravované krmivo a tím i pamlsky. ( například právě kost z bůvolé kůže se nalepí na střeva a často dochází k ucpání střev a následné přinejhorším operaci )

O stravování můžeme psát příště. Dnes bychom si mohli napsat něco o pamlscích.

Osobně moc pamlsky nedávám a motivuji své fenky a kocoura tónem hlasu. Funguje mi to hezky. Ale můj muž a syn rozhodně neumí zůstat jen u toho.

Vždy, když přijdou domů ze školy a práce, hned holkám dávají mňaminy.

U nás doma najdete buď mnou upečené pamlsky, nebo sušené masíčko. Jsem ráda, když jim kluci dají jen jablíčko, nebo mrkev, případně celé domácí vajíčko. Naše holky celé vajíčko milují a vždy si s ním v papulce jdou na svá místa, každá zvlášť a snědí si ho. Pak jim večer do žrádla ještě přidám vitamín C, aby se ta skořápka a z ní vápník, hezky vstřebala. 

Když nemám čas na pečení sušenek, tak holkám dávám sušené pamlsky, které budeme prodávat na váhu. Jsou tvrdé, takže pomáhají žvýkacím svalům k činnosti a případně i k čištění zubů (všechny výrobky v e-shopu pro Vás testujeme dlooouho).

V naší zázračné skřínce (šuplík v kuchňské lince) naleznete i mňamózní sušené pamlsky od firmy Natureca a Bohemia Pet food (mrkni zde: zdravé pamlsky).

Nejoblíbenějším pamlskem je sušená dršťka, nebo sušené ucho. Bože, holky se po tom mohou utlouct.

Když nezapomenu, tak holkám kupujeme i tvaroh, nebo jogurt, který jim dáváme jako přesnídávku. Smíchám ho s jablíčkem, medem a je to. Naše fenky jsou celé bez sebe.

Aby Vám nebylo líto, že nemáte recept na vyzkoušené pamlsky, posílám.

Domácí pečené pamlsky pro psy

Co budete potřebovat?

- ovesne vločky /ty v mixéru rozmixuju a udělám z nich mouku/
- syrové maso, případně konzervu tuňáka
- bylinky, nejlepší jsou rozmarýn, tymián, nebo co Vám přijde pod ruku :D

Postup přípravy těsta:

Ze směsi vytvoříte tužší těsto, které dáte odstát na pár hodin do lednice.
Na podložku vysypete mouku z ovesných vloček, nebo celé ovesné vločky a odstaté těsto rozválíte na cca 1 cm tlusté těsto k vykrajování. Když nemáte nervy na hezké tvary, můžete to nakrájet jak je libo :)
Vše pak vyskládáte na plech a šup s tím do trouby na 180°C horkovzduch. Trvá mi to většinou hodinu, můžete i víc.
Když sušenky vychladnou, můžete je rovnou nabídnout svým miláčkům. Případne je uzavřete do nádoby a dejte do lednice, kde vydrží vydrží max týden.

Dobrou chuť Vašim miláčkům!

Katka