Víte, jak odstranit psí chlupy, fleky a zápach?

Pořídit si domů roztomilého, čtyřnohého chlupáče znamená hodně radosti a zábavy. Na druhou stranu jsou to také povinnosti a starosti. Některé z nich pocítíte velmi rychle i ve své domácnosti. I když byl váš dům nebo byt doposud jako ze škatulky, s příchodem pejska se to většinou rychle mění…

Zvlášť pokud jste si pořídili štěně, budete s největší pravděpodobností po příchodu domů z práce nacházet zpočátku rozkousané papuče, poničený nábytek nebo rozcupované noviny. Tu loužička, tamhle loužička. Navíc ten zápach. Pravděpodobně také tisíce chlupů všude. Víte, jak s tím vším zatočit? 

Jak na odstranění chlupů? 

pes-pece-srst-chlupy

Chlupy k psům neodmyslitelně patří. Je potřeba se smířit s tím, že po koupi psa do domácnosti na ně budete všude narážet. Jak udržovat domácnost v čistotě a bez chlupů? 

Péče o srst na prvním místě 

Na prvním místě by měla být pečlivá péče o psí srst. Čím lépe se o ni budete starat, tím méně chlupů bude ve vaší domácnosti. Na druhou stranu je důležité smířit se s tím, že línání je přirozené. 

Věděli jste,... 

…že nadměrné línání psů může být příznakem různých psích onemocnění jako jsou alergie, mykózy nebo dermatitidy? V případě podezření těchto obtíží doporučujeme vyhledat pomoc veterináře. 

Existují také psí plemena, která nelínají! Pokud je pro vás pořádek na prvním místě a o koupi psa teprve přemýšlíte, doporučujeme zvážit i výběr některého z následujícího výčtu plemen. Tato plemena jsou vhodná také pro alergiky na psí chlupy: 

  • Pudl 
  • Jorkšír
  • Bišonek
  • Bezsrstí psi jako čínský chocholatý pes nebo americký bezsrstý teriér

a další 

Pryč s chlupy v domácnosti

Sedací souprava je jedním z míst, kde si chlupů všimnete asi nejčastěji. Zároveň je to velmi nepříjemné, protože je to právě pohovka, kam nejčastěji usadíte návštěvu. A chcete, aby si všimla psích chlupů? Hádáme, že ne. 

V takovém případě jsou skvělou možností potahy na sedací soupravy, které lze jednoduše sundat a vyprat. Sedačka tak může rychle vypadat jako nová. Skvělým pomocníkem v domácnosti se také stane vysavač - pořiďte si co nejvíce výkonný vysavač s rotační hlavicí, která uklízení chlupů usnadní. 

TIP: Věděli jste, že pomocníkem při odstraňování chlupů z čalouněného nábytku může být navlhčená gumová rukavice, na kterou se chlupy chytají? 

Pryč s chlupy z oblečení

Chlupů si taky všimnete na svém oblečení, doma vám to třeba tolik nevadí, ale vyrazit do společnosti celý od chlupů není úplně ideální. Jak si s chlupy poradit? Ideální je mít doma zásobu lepicích válečků sloužících k odstraňování chlupů z oblečení, popř. kartáčů nebo pásek, které plní stejný účel. 

TIP: Doporučujeme vám dávat špinavé oblečení hned do koše na prádlo, neriskujete tak, že si v odložených kouscích pejsek ustele. To pak bude s odstraňováním psích chlupů na dlouho. 

Odstranit psí chlupy můžete v pračce nebo sušičce

Dnes už na trhu naleznete i pračky, které mají v nabídce praní i program PET, který slouží k odstraňování psích chlupů z oblečení. Zároveň se také ukazuje, že se chlupů můžete zbavit při sušení prádla v sušičce. 

Jak na zápach v domácnosti? 

pes-postel-mazlicek

Se zápachem v domácnosti se občas potýká každý, ať už mazlíčky má nebo ne. S přítomností koček nebo psů v bytě je ale frekvence zápachu častější. Jak na to? 

Obecně lze říci, že s voňavým domovem vám nejlépe pomůže pravidelný úklid. Na trhu dnes naleznete i nejrůznější pohlcovače zápachu a osvěžovače vzduchu. Pomoci vám může také kvalitní čistička vzduchu

Úklid psího pelíšku

Pravidelný úklid psího pelíšku je základ - stejně tak byste měli přistupovat i k čištění dek nebo hraček, a to alespoň jednou týdně. Součástí by mělo být jeho vysátí, praní a sušení. 

Jak na fleky?

Dalším problémem v domácnosti se zvířaty jsou fleky. První pomocí je soda nebo prášek do pečiva - stačí posypat postižené místo a tyto pomocníci si s problémem poradí. Schovávejte si doma také staré ručníky, které můžete v případě mazlíčkovy nehody okamžitě použít. 

Pořídit byste si také měli přípravky na čištění koberců nebo podlah. Řešením může také být zavírání dveří do místností, kde nechcete, aby se pejsek pohyboval v době vaší nepřítomnosti, zabráníte tak poškození zařízení například v dětském pokoji


Alena Mrvíková, SEO služby a copywriting