Ecopets je Udržitelný e-shop

Získali jsme certifikát Udržitelný e-shop

 

Od počátku vzniku e-shopu jsme udržitelný, žádná novinka. Ale teď na to máme i "papír" :)

Těší mě to, protože sice to ještě není pravidlo, že e-shopy, podnikatelé jsou udržitelní, ale je nás již více. Pro vás, kteří nevíte co znamená být udržitelný, posílám atributy toho, jak je možné certifikát získat a taky důležité info je, že kdykoliv o něj může e-shop přijít.

Když chcete, abychom my jako společnost uchovali svou tvář, podpořili naši krajinu, planetu, tak je potřeba se podílet na její ochranu. Jak tomu můžete i vy, jako spotřebitelé pomoct? 

Nakupujte v e-shopech a obchůdkách, kde se na udržitelnost nehrají, ale to i žijí.:)

O projektu Udržitelný e-shop

Tento projekt vznikl ve spolupráci společností Heureka.cz, Visa, Komerční banka a Asociace společenské odpovědnosti. Pro uchování zdravé planety a šetření cenných zdrojů je potřeba, aby se každý z nás zamyslel a přispěl svou pomocnou rukou. Proto jsme se rozhodli podpořit každý e-shop, který s touto myšlenkou souhlasí a volí odpovědný přístup.

Právě díky zapojení Asociace společenské odpovědnosti můžeme každý zapojený e-shop zodpovědně a objektivně ohodnotit. Všechny udržitelné e-shopy, které prošly naším hodnocením, pak najdete na webu udrzitelnyeshop.cz.

Jake body splňujeme?

   • Odpovědný přístup k životnímu prostředí

Od balení produktů do recyklovaných či obnovitelných materiálů přes klimaticky neutrální dopravu až po úsporu energií a vody.

   • Přehled o dodavatelích

Základní znalost celého dodavatelského řetězce, nastavení férové ceny bez zneužívání monopolního postavení, budování dlouhodobých vztahů.

   • Odpovědný přístup k zákazníkům

Poskytování transparentních informací a nastavení interních procesů pro ochranu osobních údajů.

   • Transparentní řízení společnosti

Rozvoj veřejně prospěšných cílů, nastavení etického kodexu, antikorupčních opatření, transparentní přístup k informacím.